لوفا

‌چرا پوستم بعد از حمام دچار خارش می‌شود؟ راه‌حل آن چیست؟

اگر درحال خواندن این محتوا هستید احتمالا شماهم جزو افرادی هستید که به جای تجربه یک حس خوب و آرامشبخش بعد از حمام، دچار خارش های پوستی می‌شوید!
نگران نباشید، ما سعی کردیم در اینجا دلایل مختلف خارش پوست بعد از حمام به همراه راه‌حل آن را برای شما برسی کنیم.

دلایل خارش پوست
در ابتدا در نظر داشته باشید که بسیاری از افراد درگیر خارش پوست بعد از حمام هستند و این موضوع میتونه به صورت یک مشکل موقت یا حتی مزمن باشه. در ادامه به برسی موردی دلایل خارش پوست در حمام می‌پردازیم:

دمای آب
-حمام با آب خیلی گرم یا آب خیلی سرد می‌تونه پوست را تحریک کند و باعث خارش پوست بعد از حمام شود.
-حمام با آب خیلی گرم می‌تونه چربی های طبیعی پوست شما رو از بین ببره و باعث خشکی پوست شما و خارش اون بشه.

شوینده های پوستی 
-پوست شما می‌تونه به یک مواد یا ترکیبات ماده شوینده ای که استفاده می‌کنید حساسیت داشته باشه و این حساسیت باعث خارش و آلرژي های پوستی برای شما بشه.
-ممکن با انتخاب اشتباه شوینده برای نوع پوست خودتون باعث مشکلات پوستی بشید؛ مثلا با پوست بسیار خشک از شامپو یا صابون های مخصوص پوست چرب استفاده کنید و با این کار تنظیمات طبیعی چربی پوست خود را از بین ببرید.
-شامپو یا صابون شما ممکنه از ترکیبات قوی و نامناسب برای پوست تولید شده باشه و استفاده از این نوع محصولات باعث آسیب جدی به پوستتون و همچنین خارش های مکرر بعد از حمام بشه.

لیف و اسفنج بدن
-لیف های حمام می‌تونن جزو آلوده ترین ابزارها و محصولات مورد استفاده ما باشند مخصوصا اگر مدت زمان زیادی از تعویض اون ها گذشته باشه و استفاده از اون ها میتونه باعث انتقال آلودگی و حتی قارچ های پوستی به ما و در نهایت خارش و حساسیت پوستی بشه.
-گاهی بعضی از لیف های بدن باتوجه به مواد و بافتی که دارند به خوبی باعث تمیز شدن پوست و از بین رفتن سلول های مرده پوست نمی‌شوند، تمیز نشدن خوب پوست و برداشته نشدن سلول های مرده می‌تونه باعث خارش های آزاردهنده پوستی بعد از حمام بشه.
-برعکس مورد قبل، بعضی از لیف ها یا ابزارهای پاک کننده پوست به دلیل بافت خشنی که دارند باعث لایه برداری بیش از حد و حتی خراش های پوستی می‌شوند که استفاده از این مدل محصولات نیز باعث آسیب و همچنین خارش های پوستی می‌شود.

چربی انباشه
در بعضی از نقاط بدن مثل کمر که معمولا دسترسی به آن برای شستشو سخت است، آلودگی ها و چربی حاصل از تعرق پوست بعد آن که به خوبی تمیز نمی‌شود با تجمع روی پوست هم باعث جوش و هم خارش پوست می‌شود.

حوله حمام
-گاهی استفاده از حوله و پارچه های کثیف و آلوده بعد از حمام برای خش کردن پوست میتواند باعث خارش های پوستی در ما شود.
-استفاده از حوله و پارچه ها با الیاف پلاستیکی و مصنوعی در بعضی افراد باعث خارش های پوستی بعد از حمام می‌شود.

چگونه از خارش های پوستی خلاص شویم؟
قبل از برسی کامل راه‌حل های درمان خارش های پوستی بعد از حمام دوست داریم محصول فوق العاده و ۱۰۰٪ گیاهی لوفا را به شما معرفی کنیم.
لیف، اسفنج و ابزارهای پاکننده و لایه برداری پوست بدن از مهم ترین عوامل ایجاد خارش های پوستی بعد از حمام هستند و غیر از مشکلات پوستی همچنین یکی از مهم‌ترین ابزارهای کمک کننده به سلامت پوست ما هستند.
اسفنج لوفا به عنوان یک محصول کاملا گیاهی و یک لایه بردار عالی و پاک کننده فوق العاده پوست در قالب لیف حمام به یک گزینه محبوب در دنیا تبدیل شده است.
با استفاده از لوفا خیال شما از بهداشت و انتقال قارچ ها به پوستتان راحت می‌شود و همچنین با پاک کنندگی عالی که این اسفنج دارد از خارش های پوستی بعد از حمام به دلیل تمیز نشدن کامل پوستتان راحت می‌شوید.
درصورتی که دوست دارید بیشتر درمورد این گیاه اعجاب انگیز بدانید، روی لینک زیر کلیک کنید.
https://arieldream.com/%d9%87%d9%85%d9%87-%da%86%db%8c%d8%b2-%d8%af%d8%b1%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d9%84%d9%88%d9%81%d8%a7%d8%9b-%da%af%db%8c%d8%a7%d9%87-%d8%b4%da%af%d9%81%d8%aa-%d8%a7%d9%86%da%af%db%8c%d8%b2%db%8c-%d8%a8/

سایر راه‌حل ها

-به جای آب خیلی داغ از آب ولرم برای حمام کردن استفاده کنید.
-بعد از حمام و شستشو و اسکراب پوستتان از مکمل ها و لوسیون های روغنی برای تغذیه پوستتان اسفاده کنید.
-به جای محصولات سنگین و شیمیایی از محصولات آرام بخش، فاقد عطر و الکل اسفاده کنید.
-لیف و اسفنج های حمام را بعد از استفاده مرطوب رها نکنید، ترجیحا آن ها را در آفتاب خشک کنید.
-بعد از حمام از حوله و لباس های تمیز که بهتر است از الیاف طبیعی باشد استفاده کنید.
-اگر در منطقه جغرافیایی با هوای خشک هستید، محیط خانه را مرطوب کنید.

توجه داشته باشید درصورتی که خارش پوستی شما مزمن و بیش از حد آزاردهنده هست حتما به پزشک و متخصص مناسب مراجعه کنید.

خرید محصول برای درمان خارش پوستی
درصورتی که تمایل به استفاده و تجربه یک حس خوب برای درمان خارش پوستی خود بعد از حمام و بهبود سلامت پوست خود هستید از طریق لینک زیر میتوانید محصولات لوفا را مشاهده، برسی و خرید کنید.

https://arieldream.com/shop/

امیدوارم که همیشه در سلامت و آرامش باشید و مطلبی که آماده کردیم برایتان مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *